A Jegesmedvék rögtön a mérkőzés elején emberhátrányba kerültek, ugyanis a román bírók 23 másodperc elteltével már ki is küldték Dansereau-t. A hátrányt sikerült kivédekezni, sőt a játékrész közepén a Jegesmedvék megszerezték a vezetést: a 10. percben Galanisz passzát Dudas vágta a hálóba (0-1). A harmad hajrájában felpörögtek az események. A 16. percben Kuzman és Popovics akaszkodott össze, a páros kiállítás ideje alatt a hazaiak hétfőn leigazolt játékosa, Kropotin egyenlített (1-1). Két perc múlva emberelőnyös góllal vette vissza a vezetést a DVTK: ismét Dudas lőtt nagy gólt (1-2).

Dudas: mesterhármas!

A második harmad 6. percében az előző forgatókönyv ismétlődött meg: ismét emberelőny, és ismét Dudas gól (1-3). A 13. percben aztán egyenlő létszám mellett is betaláltak a Macik: Somogyi mattolta Riczujt (1-4). A 17. percben túl sok hazai játékos volt a jégen, amiért járt a kiállítás. Ezt az emberfórt 14 másodperc alatt használta ki Hajós (1-5). Bő egy perccel a harmad vége előtt Mikéska emberelőnyben faragott a hátrányból (2-5).

A harmadik harmadban már újabb gól nem esett, így a DVTK Jegesmedvék magabiztos győzelmet arattak a Csíkszereda ellen idegenben.

HSC Csíkszereda - DVTK Jegesmedvék 2-5 (1-2, 1-3, 0-0)

Csíkszeredai jégcsarnok 950 néző. Játékvezető: Lascar, Toparceanu, Máthé, Siko

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Gőz, Sagert, Hajós, Galanisz, Somogyi, Popovics, Pavuk, Szilágyi, Láda B., Ritó, Tóth, Laczkó, Dansereau, Leppanen, Dudas, Vojtkó, Miskolczi, Booras, Cseter, Kiss(k). Edző: Mayer Péter.
HSC Csíkszereda: Ruczuj – Kropotin, Mikéska, Bors, Geréb, Orbán, Kuzman, Mihály, Moldován, Berlev, Okos, Salló, Heffernan, Molnár, Bednár, Bíró, Farkas, Gecse, Rokaly, Onodi(k). Edző: Geréb István.

Gól: Kropotin, Mikéska ill., Dudas(3), Somogyi, Hajós,
Kiállítás: 12 perc illetve 14 perc

Mayer Péter: - Elégedett vagyok a mai teljesítményünkkel. A támadójátékunk nagyon jó volt, sokszor játszottunk komoly fölényben, és ütöttünk öt gólt. A Csíkszereda kontráiban volt veszély, de a védekezésünk is megfelelő volt. A beharangozóban említettem, hogy fontos lesz az emberelőnyős és –hátrányos játék. Ebben is léptünk előre, hiszen hat emberelőnyből három gólt szereztünk, míg a hét hátrányból csak egyet kaptunk. Dudas mesterhármasa magáért beszélt, Adorján Attila a szülővárosában remek teljesítményt nyújtott a kapuban. Sorolhatnám még, de a csapat minden tagja hozzátette a magáét ehhez a győzelemhez.